Merhaba !

Öncelikle herkese içten bir merhaba ! Bu kösede elimden geldiğince sizlerle görüşlerimi, kritiklerimi paylaşmaya çalışacağım.

Sizlerden gelen bütün eleştirileri cevaplamaya çalışacağım. Lütfen eleştirilerinizde hakaret içeren kelimeler ve ifadeler kullanmayın. Şimdiden size beyninizde fırtınalar koparacak fikirlerimi, bazen şaşıracak , bazen üzülecek, bezende güleceğiniz anılarımı aktarmaya çalışacağım. Benimle her konuda ayni fikirleri taşımanızı beklemiyor. Zaten ayni fikirleri taşısaydın bu köselere ne gerek olurdu ki? Medeni ölçülerde fikirlerimizi paylaşmak en tabii dileğim. Kırıcı olmamaya çalışacağım. Yazılarımda belden aşağı vurmaca yada kişisel eleştirilerden uzak durmaya çalışacağım. İnşallah sizler yazılarımı okurken zevk alırsınız. Bazen sivri dilim aşırıya kaçarsa şimdiden affola.

Niye kuzey yıldızı derseniz, açıklamasını yapmaya çalışacağım. Kuzey yıldızı İskandinavya da görülen bir gök olayı. Kisin ve bulutsuz gökyüzünde izleyebileceğiniz muhteşem bir ışık gösterisi. Fizikçi olmadığım için bu konunun açıklamasına girmeyeceğim. Düzensizliğin düzeninden kaynaklanan bu gök olayını internetden araştırırsanız sanırım çok güzel resim ve video dosyaları bulacaksınız. Sizlerin izni ile kendi çapımda bir Kuzey yıldızı olmaya çalışacağım demeyi doğru bulmuyorum. Çünkü bu olay çok nadiren görülen bir olay, belki bir yada 2 yazımda bunu başarabilirim İnşallah!.

Her konuda yamaya çalışacağım, ekonomiden, siyasete, futboldan sosyal hayata, geleneklerimizden tabularımıza, ve hatalarımızdan günlük anılarıma kadar her konuyu yazacağım. Bilgi eksiğim yada hatalarım olduğunda sizlerden bilgi isteyeceğim. Lütfen korkmadan çekinmeden yazın, sorun ve paylasın.. Sizlerden bir konuda müsamaha bekliyorum, O da FENERBAHCE! Özellikle 6sarayli okurlarımdan şimdiden yapacağım espriler için özür diliyorum. Lütfen çok ciddiye almayın. Herkesin bazı zafiyeti ve yanlışlıkları olduğunu düşünüyorum, Kusursuz insan aramanın faydası olacağına inanmıyorum. İnşallah beni olduğum gibi kabul ederseniz.

Bir hekim olduğumu ayrıca belirtmek istiyorum, diğer konularda çizmeden yukarı çıkmamaya çalışacağım ama sağlık konusunda yazdıklarım konusunda bana güvenebilirsiniz.

Evet başlangıç olarak bu kadar, fazlaca kafanızı şişirmeden bitiriyorum.. Ama bir fıkra ile..

Temel Afrika da bir safari yarışmasına katılmaya karar verir. Finalde 3 rakibi vardır, İngiliz, Fransız ve Alman. 3 avcıda iddialı.. Herkes Temelin şansı olmadığı konusunda hem fikir. Çünkü rakipleri keskin nisancı.. Yarışma 3 gün süreli. Avcilar vurduklari hayvanları ve miktarlarını kaydetmek zorundalar.

İlk gün sonuçları.. İngiliz: 2 aslan, 1 fil, 4 zürafa , 2 ceylan
Fransız: 1 aslan , 2 fil, 3 zürafa 3 ceylan
Alman: 3 zürafa, 5 ceylan
Temel 12 nosut

2. gün İngiliz sadece 1 aslan 1 ceylan
Fransız: 3 ceylan
Alman: 1 aslan, 1 zürafa
Temel 22 nosut

Jüri son gün öncesi hangi hayvana kaç puan verileceğini düşünürken sonuçları incelemişler. Temelin sadece nosut isimli hayvani vurmasına şaşırmışlar. Ama kimse bunun ne olduğunu anlamamış.. Puanlandırma için Temeli çağırmaya karar vermişler. Kural olarakta hiçbir kus türünün bu safari avı kapsamında olmadığını belirtip, bu hayvani tanımlaması için Temeli çağırmışlar.

Temel şaşkın? Yahu nasıl bilmezsiniz, Nosut, Nosut diye ses çıkarıyor demiş.. Jüri şaşkın? Nasıl yani demişler? Temel açıklamış, Kara derili az elbiseli bazı yaratıklar var ben ne zaman tüfeği onlara doğrultsam NOO SHOOT. NO SHOOT diye bağırıyorlar demiş..

İnşallah bu fıkra üzerine benim ırkçı olduğuma dair bir imaj oluşmaz. Teşbihte kusur olmaz, ama size söz kalemimi silah olarak kullanıp, kimseyi hedef almayacağım.

Allaha emanet olun.

Nuri Aslan

Bu yazı toplam 1691 defa görüntülendi.
Entropi Logo