Şubat Bitmeden…

Herşeyin başa döndüğü bir anda, dur bakalım nereye gidiyosun? diye sormak adına bir adım atmak istersek eğer, önümüze çıkacak tüm engelleri aşmak için mi? Aşılmayan yolları görmek için mi? ya da her nedense bu arayış, İçinde bulunmak için mi?…

Her ne sebepten olursa olsun akla düşen herşeyin gerçekleşmesi için sadece istemek yeterli. İste bak neler oluyor.

Yaşamayı göze alabiliyorsan neden yolunda gitmeyesin. Yakaladın mı?, Hayata tutundun mu? bir yerinden o seni hep alıp savurur bir diyardan öbür diyara. Ama sen yine bilirsin, bilmen gereken sendekileri…

Karışık bir sistemden sıyrılma başarısı mı? göstermek istiyosun. O zaman olduğun yerde kal. Bunun için birşey yapmana gerek yok. Sistem başını almış gidiyo. Sen sıyrılma eğiliminde bulunsan bile o döndürdüğü çarka sarılmış bir kere.

Geçmek istediğin aslında ne sistem, ne de sende ki sen. Herşey yolunda gitsin ister insan.

Gitsin ki bana dokunmasın ister. Güzel bir fikir ama sana dokunmadan gitti diyelim. Sen, peki sen ne kadar dokunulmazlık hakkına sahipsin. Düşünsene bir kere zaten çan eğrisi sistemi kurulmuş. Tabanı belirleyen not belli.

Sende orda bir yerde kendine bir alan bulabilirsin. Ne kadar uğraşırsan uğraş, eğrinin başlangıcında asla sen olamazsın sadece ortalarda bir yerler de bulunabilirsin. Dibe vurmadığın sürece sonuncu bile olamazsın.

Şimdi bu kadar senden bahsetmişken biraz kendimden de bahsetmek isterim.Aslında bakarsan hep beni anlattım. Ama ihaleyi sana atmak istedim.

Şimdi hazır sende yoksun. Meydan boş, serbest kürsü olayı hakim. Konu başlığına sonuç kısmında değinmek istedim. Yepyeni bir ayla karşı karşıyasın. Bu ay geçtiğimiz aydan daha anlamlı geçsin. Bu ay bittiğinde vay be böylede oluyomuş demek istiyosan, şimdi ne olmalı mı? Hiç yapmadığın aklına bile daha önce gelmemiş birşey olmalı. Ben bunu şimdi bilmiyorum ama arada yaşadıklarımı paylaştığıma göre bakarsın bir şey çıkar ortaya.

En çok sevdiğim olay,hayata “kenara çekil ben geliyorum” demek. Eğer niyet temizse hayat seninle kesin anlaşır, haberin olsun.

Hoşçakal ve mutlu ol emi:))

Hayret Birşey

Bu yazı toplam 1323 defa görüntülendi.
Entropi Logo