Kocaman, Büyük Bir Han

Sürekli olarak birşeylere ihtiyaç duyuyoruz, sürekli tüketim yapıyoruz. Ekmek bitiyor ekmek alıyoruz, yoğurt, tüp, domates bitiyor almaya gidiyoruz, yeni bir eve taşınıyoruz perde eksiğimiz belirleniyor. Koltuklar eskiyor, değiştirmek gerekiyor. Halı küçük geliyor, büyüğünü alıyoruz. Peki bunları nereden alıyoruz?

“Bakkal” diye tabir edilen, mahalle aralarında bulunan, ağırlıklı olarak yiyecek-içecek satan dükkânlardan alıyoruz acil ihtiyaçlarımızı. Alınacak malzemeleri toplu bir şekilde “Market”, “Super Market”, “Mega Market” tabirli yerlerden alıyoruz. Ama artık bunlar eskide kaldı. Şimdi “Alışveriş Merkezleri” var.

Kocaman bir yerleşim alanı, kocaman bir otopark, çok katlı bir bina, çok mağazalı bir han. İçine girdiğinizde ayrı bir dünyanın yaşandığı yerler, “Alışveriş Merkezleri”.

Gıdadan, kozmetik ürünlerine, kıyafetten, ev eşyalarına kadar geniş bir yelpazede ürün seçeneği bulunabiliniyor. Alışveriş yaparken yoruldunuz mu? Yeme-İçme alanlarında istediğinizi yedikten sonra alışverişe kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Ayrıca çocuğunuz mu var, çocuğunuzu evde tek bırakamıyor musunuz? Alışveriş merkezinde çocuk oyun alanına bırakın, o oynasın, siz alışveriş yapın.

Alışverişiniz bitti eve gideceksiniz. Aracınızla gelmediyseniz, alışveriş merkezinin servisi ile rahat gidin. Aracınızla geldiyseniz, aldıklarınızı otoparkta güvende bulunan, yanlış park cezası almayan aracınıza yerleştirip evin yolunu tutabilirsiniz.

Kocaman bir günü doya doya harcayabileceğiniz, Kışın soğuktan korunarak ısınabileceğiniz, Yazın ise klimalar sayesinde sıcaktan kaçabileceğiniz mekânlara hoş geldiniz.

Erhan

Bu yazı toplam 1621 defa görüntülendi.
Entropi Logo