Sorunsuz Hayat

Selamlar olsun anlaşılmazlığın en doruk noktasındaki insanlara. Girişe bakılırsa birşeyler çıkıcak gibi ama hayırlısı olsun.

Reklamlarda olduğu gibi ufak bir davet yapmak lazım şimdi. Ayrımcılık olmasın diye belirtme ihtiyacı olurya. “Ayşe’lerde….”. Artık herkes kendini bilir. Anlaşılıp anlaşılmadığını anlarya.

Çoğu zamanda anlaşılmak ister. Halbuki kimse kimseyi kendi kadar anlayamaz, anlatamazda.Bazen çok güzel anlattın! işte o benim deriz ya, anı yakalamaktan başka birşey değil. Tek bir cümle ile insan tanıma şansımız olsa idi herhalde her cümle birini anlatırdı.

Algılamaktır ruhu tanımak, hissetmektir duyguyu, ne istediğini bilmektir yaşamak. Budur beni ben yapan, seni sen yapan. Şimdi “O”‘larada ayıp olmasın:)) Onu o yapanda odur.

Konudan konuya geçmekte şimdilik üstüme yok. Hazır yola çıkmışken ilerlemekte fayda var.

Anlaşılmadığını düşünen insanların bir araya gelmesi ile oluşan topluluğa “ne bekliyodun” topluluğu denir. Tabi bu benim dilimde böyle geçiyo. Henüz tarihte bir yer edinmemişte olsam bugünü milat kabul edebiliriz.

“Ne bekliyodun” toplulukları genelde şikayet kavramını idrak etmiş kişilerden oluşur. Bu insanların en belirgin özellikleri çok komik olmalarıdır. Komiktirler çünkü anlaşılmadığını düşünmek,anlaşılmak istenmenin bir başka yoludur. Bana komik gelen kısmıda; belliki bir sistem var ve herkes onun içinde yaşıyo ve yaşamak zorunda madem işler böyle dönüyo o zaman bu istek neden oluyo. Karışıklığın içinde ben düzgünüm fark et demek gibi birşey bu. Bana komik geliyo. Son kurduğum cümle çok yoruma açık.

Şimdi benim yaptığımında farkı yok aslında. Belkide açık konuşmak daha hızlı ilerlemeye sebep olucak. Anlayın beni, ben burdayım bak böyle düşünüyorum demek lazım. Hadi anlaşıldın diyelim. Destek var mı? acaba arkasından destek denen davranış gelicek mi? her anlatılanda desteği gerekli kılıcak diye birşey yok ama insanların anlaşılmayı istemesi yardım istemesi gibi birşeydir.

Beklemediğin bir anda anlaşılmanın keyfini çıkarmak adına bir hatırlatma yaptık ama,desteksiz anlaşılmamak dileğiyle hoşçakalın birde mutlu olun.

Hayret Birşey

Bu yazı toplam 2161 defa görüntülendi.
Entropi Logo