«

Özel Günler

İnsanların hayatlarında önemli günler vardır. Bazı günler ise önemli hale gelir. Bu günlerin daha farklı daha güzel olmasını sağlamak isteriz. Ama öyle şeyler olur ki, özel günler çok da özel geçmeyebilir.

Bazı günleri özel hale getirmek, insanı daha mutlu, huzurlu yapmak adına hoş şeylerdir. Yaşama sevincini artırır. Daha pozitif, daha anlayışlı insan olunmasını sağlar. Nedir özel günler ? Doğum günleri, ilk çocuğunuzun doğduğu gün, “seni seviyorum” cümlesini ilk duyduğunuz gün, çocuğunuzun ilk “baba” deyişi vs. Daha birçok özel gün sayılabilir, kişiden kişiye de değişir özel günler ve anlamlar.

Sevdikleriniz için de bu günler bir fırsattır, sizi sevdiğini gösterebilme fırsatı, sizi mutlu etme fırsatı doğar onlara. Çünkü dalarız hayata, çalışmaya, sıkıntılara, vakit ayırmayız ne kendimize ne de dostlarımıza, bu günler bu vakitleri ayırmak için büyük fırsat olur, sanırım bunu da iyi kullanmak gerekir.

Gelin görün ki, hiçbirinin olmadığı anlar da olur. Ne telefonunuz çalar, ne posta kutusunda bir zarf bulabilirsiniz, ne de mailbox’ınızda bir mail. Tam mutsuzluk ve yalnızlık hissederken bir mesaj ya da bir mail gelir. “Sayın üyemiz, Sevdiklerinizle mutlu bir hayat geçirmeniz dileğiyle” içeriğinde bir mesaj. Evet, o mekanik, o otomatiğe bağlanmış doğum günü mesajları sizin için en mutluluk verici olay haline gelir. Ve teşekkür edersiniz defalarca o üye olduğunuz kuruluşa, GSM operatörüne.

Kimsenin sanal mesajlara ihtiyacı olmayan özel günler geçirmesi dileğiyle. Ve benim gibi bugün doğan tüm insanlara mutlu yıllar dileğiyle.

Erhan

Bu yazı toplam 1750 defa görüntülendi.
Entropi Logo