Erkek ve Kadın Burçları

YENGEÇ ERKEK:

Sevdiği kadına bağlanır ve onu bir kez kıskaçlarına aldımı, ömür boyu bırakmak istemez. Son derece duygusal, hassas ve yumuşaktır. Zaman zaman huysuz ve müthiş kıskanç olurlar. Gönül almayı çok iyi bilirler. Annelerine çok düşkündürler. Evine bağlı, güvenilir, şefkatli, anlayışlı, neşeli bir kadın onu mutlu edebilir. Mükemmel bir babadırlar. Suyu, denizi, içkiyi çok severler.

YENGEÇ KADIN:

Yengeç burcu kadını kelimenin tam anlamıyla kendisini erkeğine adar. O, bir dişi kuştur. Ürkek ve kırılgandır. Dedikoduya meraklıdır. Gevezelikleri dırdırcılığa varabilir. Anneleri, babaları, çocukları, eşleri için canlarını verirler. Kendisini ilişkisine adar. Maddi açıdan güçlü olan bir erkek, güvende hissetmesini sağlar.

ARSLAN ERKEK:

Sıcak romantik, ateşli aşıklardır. Birlikte olduğu insanın ayaklarını yerden kesilir. Yufka yüreklidirler. O canı pahasına bile dişisini korur. Karizmatiktir. Kelimenin tam anlamıyla ”dişi”lerden hoşlanırlar. Aslanlar evlerine, ailelerine çok bağlı tiplerdir fakat bir gözleri de hep dışarıdadır. Eşlerinin çalışmayıp evde oturmasını isterler. Onlar sanki baba olmak için yaratılmışlardır.

ARSLAN KADIN:

Kendisine olan güveni son derece gelişmiş olan bu kadın, kendisi gibi güvenli ne yaptığını bilen bir erkek arar. Her zaman bakımlı, zarif, dikkatlidirler. Çok pratik, işlevsel bir zekaya sahiptirler. Gece hayatını severler. Yaşam zevkleri pahalı olur. Kendisine olan güveni son derece gelişmiştir. Özgürlüklerine düşkündürler. Erken çocuk sahibi olmaya pek yanaşmazlar.

BAŞAK ERKEK:

İlişkilerinde macera değil, huzur ve düzen arayan ya da uzun maceralardan sonra sakin bir limana yanaşma isteyen kadınlar için başak erkeği vazgeçilmezdir.Merttir ve çok çalışkandır. Kimseyi yarı yolda bırakmaz. Aradığı kadın kültürlü, zarif, dost olmalıdır. O bir temizlik hastasıdır. Aşık olabilmesi için ona çok güvenmesi gerekir.

BAŞAK KADIN:

O dalga geçilecek bir kadın değildir.İlişkileri ciddi olur ya da hiç olmaz. Bu nedenle, genel olarak hayatlarına çok erkek girip çıkmaz. Sessiz, sakin, dürüst bir kadındır. Mağrur, mesafeli, ince ve duyguludur. Biraz inatçı olduğu söylenebilir. Entelektüel ve güçlü bir erkek ister. Çok gizli fantezileri olur. Mükemmel bir eş ve anne olurlar.

KOÇ ERKEK:

Koç burcunda ddoğan erkek zor bir insandır. Onu ancak tepeden tırnağa dişi olan bir kadın etkileyebilir. Enerjik bir yapısı vardır. Macerayı seven, savaşçı ve öncüdür. Çok cana yakındır. Sevdiğinin pohpohlamasını ister. Spora düşkün olur. Aşkın yeri büyüktür.

KOÇ KADIN:

Aklına geleni olduğu gibi söyler, asla yumuşak başlı değildir. Tutkulu, cazibeli ve akıllı bir kdındır. Kıskanç bir yapıları vardır. Sevdikleri erkekle ömrünü geçirebilirler. Düzenli bir evlilik sıkıcı olabilir. Özgürlüklerinden taviz vermezler. Bencildirler. Dünyanın onların etrafında dönmesini isterler.

BOĞA ERKEK:

Bir boğa erkeği platonik de olsa son nefesine kadar sevebilir. Azimli kişilerdir. Diktörün enerjisini taşırlar. Güven telkin eden tiplerdir. Sadık bir dost, iyi bir eş, şefkatli bir baba olurlar. Çalışmaktan hiçbir zaman yılmazlar. Gerçek bir aşk sunarlar. Yataktaki iştahı da en az sofradaki kadar açıktır.

BOĞA KADIN:

Boğa burcu kadını, insan ilişkilerinde çok başarılıdır. Herkesle kolayca iletişim kurabilirler. Kusur arayan kibirli kişiler olabilirler. ”Gerçek olan güzeldir, güzel olan gerçektir” hayata bakışının bir özetidir. Bir olayı yıllarca unutmayıp kin tutabilirler. Herkesle kolayca iletişim kurabilirler. Tam anlamıyla gerçek bir dişidir. Doğaya düşkündür.

İKİZLER ERKEK:

Geleceğe dair ciddi kararlar almaktansa, içinde bulunduğu anı yaşamayı tercih ederler. Entelektüel ve çok yönlüdürler. İnsanlarla iletişim kurmakta başarılıdır. Ev hayatı onlara göre değildir. Karşısındaki kadının çok yönlü olması şarttır. Sorumluluk altına girmesi çok zordur. İleriye dönük kararlar almak onlara göre değildir. Sert ve otoriter bir baba olmazlar.

İKİZLER KADIN:

İkizler erkeği gibi çift kısmetlidir. Hem zihinsel, hem de fiziksel açıdan sürekli hareket halindedir. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Karşılarındaki insanı iyi analiz edebilirler. Çok yönlüdürler. Merakları hiç bitmez. Paraya önem verirler. Eleştirenlerden hoşlanmazlar.

OĞLAK ERKEK:

Oğlak erkeklerinin sert ve düzgün hatları vardır. Zeki bakan gözleriyle dikkat çekerler. Gençlik yılları biraz sancılı geçebilir. Tutkularının esiri olmaz. O bir bilgedir. O yönetici doğmuştur. Duyguları derin, sevgisi büyüktür. Çok dürüstür. Evinde huzur, güven ve düzen ister.

OĞLAK KADIN:

Oğlak kadınları genelde minyondur. Vücüt hatları hoş ve biçimlidir. Çok güçlü ve gururlu kadınlardır. Çok kararlıdır. O bir işkoliktir. Sevgiye çok önem verir. Özgürlüğüne düşkün bir kadındır. Çok hassastır. Katır kadar inatçıdır.

KOVA ERKEK:

Zamanının çoğunu birşeyler keşfetmek için harcar. Pek romantik değildir. Dışa dönük, bilgili eğlenceli bu adamın yanında sıkılmak mümkün değildir. Eşi her şeyden önce arkadaşı olmalıdır. Aşkı beyninde başlar ve beyninden beslenir. Genelde geç evlenirler. Monoton olmazlar. Çocuğuyla iyi arkadaş olurlar.

KOVA KADIN:

Zamanın en ötesinde düşünür. Onu anlamak çok zordur. Hayır işlerine, azınlıkların haklarını koruyan derneklere destek vermek gibi işlerle uğraşabilirler. Özgürlüğüne düşkündür. Cinselliğe fazla düşkün değildir. Çok akıllı ve beceriklidir. Güçlü bir kadındır. Gerçekten karizmatiktir. Duygularına kapılmaz, her şeyi düşünür, anlamaya çalışır.

BALIK ERKEK:

Bir denizci edasıyla, hafif sallanarak yürüyen balıkların gözleri, içlerinin derinliğini yansıtır. Yüzlerinde en çok dikkat çeken yer gözleridir. Çok duygusaldırlar. Muhteşem bir aşık olurlar. Çok ince ve düşüncelidir. Onu gerçekten anlayan bir kadınla evliliğe katlanabilirler. İlginç fantezileri vardır. Hayallerindeki kadına ulaşmak için epey dolaşması gerekir.

BALIK KADIN:

Gizemli, değişen yüzleri ve ışıldayan gülümsemeleriyle göz kamaştırılar. Duyguları inanılmaz hızlı değişir. Çok zevkli ve renkli bir kişilikleri vardır. Dost canlısı ve neşelidirler. Çok bakımlı ve güzel olurlar. İşlerine hevesle bağlanırlar. Sanata yatkındırlar. Erkeğini mutlu etmek için her şeyi yaparlar.

TERAZİ ERKEK:

Kadına nasıl davranılması gerektiğini bilen, son derece hoş görünümlü, centilmen bir erkektir. Kadın ruhunu çok iyi anlar. Bakımlı, güzel, akıllı ve nazik bir kadın ile beraber olmak ister. Tatlı sözler söylemekte ustadır. Sanatta, müzikte, hayatta, kadında her şeyde uyum arar. Gece hayatına, eğlencelere oldukça düşkündür. Adalet duygusu ile iyi bir devlet adamı ve hukukçu olabilir. Evine önem verir ve eşini sevdigi kadar saygı da duyar.

TERAZİ KADIN:

O zeki, çapkın, neşeli, çocuksu bir dişidir. Eğlenceli bir yaşam için yaratılmıştır. Aşk herşeyden önce gelir. Çocuklara özgü bir bencilligi vardır. Ama rahatsız etmez. Eğitime çok önem verir. Göze hitap etmek onun için çok önemlidir. Herşey düzenli ve yerli yerinde olmalıdır. Evlilik çok önemlidir. Çocukları çok sever.

AKREP ERKEK:

Akrep erkekleri, güçlü vücüt yapıları, belirgin hatları, dondurucu bakışlarıyla çok çekicidir. Çok ateşli tiplerdir. İçten ve dürüstür. Öyle görünmese de gerçekten duygusaldır. Çok kıskançtır. Eşinin fiziğiyle, zekasıyla, hareketleriyle, dikkat çekici biri olmasını ister. Ailesini ihmal etmez. Parayı severler.

AKREP KADIN:

İnsanı mıknatıs gibi çeken gözleri, yuvarlak vücüt hatlarıyla dikkat çekicidir. Duygu yüklü, tutkulu bir kadındır. O bir sır küpüdür. Kıyafet seçiminde son derece cüretkar olabilir. Sevdiği erkek için yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Evine değer verir. Kesinlikle sadık kalır. Çok farklı konulara ilgi duyar.

YAY ERKEK:

Huzursuz, çok tecrübe edinmek isteyen yay erkeğinin durulup kök salması biraz zaman alır. Bir sporcu, kumarbaz, filozof ve maceraperesttir. Neşelerini sürekli muhafaza ederler. Hemen her konuda söyleyecek bir iki kelimeleri vardır. İşine gerçekten titizdir. Bağlanmaktan kaçar. Çoğunlukla ilgisiz ve çocukça davranır. İdealist, sevecen, iyimser bir romantik.

YAY KADIN:

Yay kadını kendine çok güvenir, bu yüzden ukala tavırlar takınabilir. Dikkat çekicidir. Gezmek, başka ülkeler görmek hayallerini süsler. Fikirleri için savaşır. Çalışkandır. Sosyal yaşamları çok hareketlidir. Cinselliğe düşkün, enerjisi yüksek, fantezileri boldur. Çocuklarıyla arkadaş gibidir.

 

Bu yazı toplam 2706 defa görüntülendi.
Entropi Logo